Ekipa

Zaczynaliśmy kilka lat temu. Grupa pasjonatów, ja skromny zbieracz noży kieszonkowych, Kuba aka "Śliwka", jeszcze wtedy student Politechniki Wrocławskiej. Zamysł mój, wiedza w robieniu noży Kuby. Od początku cichym wspólnikiem i dużym wsparciem był dla mnie Andrzej. Ma widzę na temat slipjointów, jak również wspiera projekt od strony technicznej.

Śliwka

Kuba aka Śliwka

Wytwarzaniem noży zajmował się już na studiach, a po ich zakończeniu stało się to jego głównym zajęciem. Mistrz satyny, żeglarz, amator whisky i dobrego mięsa. Wiecznie zwariowany i chaotyczny, jednocześnie zna się na wytwarzaniu noży jak mało kto. To dzięki niemu powstają nasze składaki. To on je składa, wykańcza i dopieszcza.

Andrzej

Andrzej aka Szkwarek

Od wielu lat twórca noży, zajmuje się tym hobbistycznie, na co dzień technolog
i łucznik z zamiłowania. Miłośnik zwierząt, temat slipjointów zgłębia od dłuższego czasu, mistrz tworzenia noży skandynawskich. To dzięki niemu, projekt Enigmy nabrał rumieńców i z projektu na komputerze, zmienił się z rzeczywistość.

Gabor

Gabor aka Gabor :-)

Najświeższy członek ekipy, człowiek o wielkim sercu z dużym poczuciem humoru. Slipjointami zainteresował się kilka lat temu i od tego czasu pod okiem kilku "wyjadaczy" nożowych zgłębia temat. Człowiek którego perfekcjonizm jest legendarny, miłośnik dobrej kuchni, której często sam jest autorem, skarbnica opowieści o życiu, głównie swoim, które było usiane przygodami. Wiedzę przekazywał mu również sam guru, Tony Bose, którego Gabor miał okazję poznać osobiście. Od niedawna mam przyjemność oferować piękne, customowe noże z pod ręki Gabora, które są dopracowane do najmniejszych detali. On sam tak nie uważa, ale zdecydowanie zmierza ze swoją jakością do pierwszej ligi twórców slipjointów. A teraz ta jakość może być oferowana również pod marką Enigma Knives.


Ja

Arek aka Osos

Od wielu lat kolekcjonuję noże składane, związany jestem również ze światem polskiego knifemakingu od lat nastu. Amator whisky, wielbiciel squasha, miłośnik zwierząt i tatuaży. Założyciel Enigma Knives.